Uważność, struktura i szacunek dla tempa.
Jestem absolwentem psychologii Wrocławskiego Wydziału Uniwersytetu SWPS, specjalność kliniczna. Obecnie jestem w trakcie czteroletnich studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, rekomendowanej przez PTTPB.
W pracy kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta, profesjonalizmem oraz etyką zawodu psychologa. Swoją pracę poddaję superwizji i stale rozwijam kompetencje poprzez szkolenia, konferencje oraz webinary.
Praktyka kliniczna, która uczy uważności na złożoność człowieka.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem na oddziale VI DCZP we Wrocławiu, w całodobowym oddziale psychiatrycznym Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach CZP, gdzie pracuję do dziś.
Oddziały i poradnia
Praca w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych pozwoliła mi lepiej rozumieć naturę zaburzeń psychicznych, kryzysów życiowych oraz znaczenie współpracy zespołowej.
Obszary kontaktu klinicznego
Pracuję z osobami doświadczającymi między innymi depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii, zaburzeń osobowości oraz ciężkich kryzysów życiowych.
Zaangażowanie społeczne
Brałem udział w wolontariatach na rzecz NZOZ IDEA w Rzeszowie oraz Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka w Krakowie, dla której współtworzyłem rozdział poradnika dla osób z chorobą nowotworową.
Pracuję przy użyciu narzędzi terapii poznawczo-behawioralnej.
CBT opiera się na wspólnym sprawdzaniu hipotez dotyczących problemu, jego powstania oraz czynników, które mogą go podtrzymywać. W praktyce oznacza to łączenie rozmowy, konceptualizacji i ćwiczenia nowych sposobów reagowania.
Pomagam w lepszym radzeniu sobie z intensywnymi, nieprzyjemnymi emocjami oraz w budowaniu bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.
Więcej o CBT„Profesjonalizm w terapii to dla mnie połączenie etyki, wiedzy i realnej obecności w rozmowie.”